Ben Stiller’ın tropik kasırga hem Hollywood savaş filmini hem de aktörlerin oynadıkları karakterleri “yakalamak” için gittikleri çoğu zaman gülünç uzunlukları unutulmaz bir şekilde hicvetti. Robert Downey Jr’ın Kirk Lazarus’unun bir Afrikalı-Amerikalıyı oynamak için cildini boyayacağı fikri yutulması zor olsa da, on dört yıl önce tamamen orada değildi. Hollywood’un öz-ciddiyeti, tartışmasız şu anda doruk noktasındaydı ve Stiller’ın filmi, Sean Penn gibi dönemin daha kötü şöhretli performanslarından bazılarını zekice hicvediyor. Ben SamEddie Murphy’de Norbit & Klum’larve dahası.

2008 yazında, tropik kasırga Etrafındaki yutturmaca listelerin dışında olduğu için şimdiye kadar yapılmış en yüksek hasılat yapan komedilerden biri olması çılgınca bekleniyordu. Unutmayın, komedilerin gişede 300-400 milyon kazandığı bir dönemdi. R dereceli komedi kraldı ve birçoğu Downey için bir Oscar adaylığı bekliyordu (insanların genellikle şaka yaptığı gibi, beklenen kara surat tepkisi bazılarının düşündüğü kadar kötü değildi).

Sonunda, yurtiçinde 100 milyon doları aştı, bu iyi bir sonuçtu, ancak dünya çapındaki hasılatlar hesaba katıldığında, muhtemelen sadece başabaş oldu (her ne kadar biri bunun ev videosunda bir hit olduğunu varsaysa da). Ancak Downey Jr, rolüyle gerçekten de Oscar adaylığı aldı (Heath Ledger’a kaybetti. Kara Şövalyet) ve on dört yıl sonra, Ben Stiller’ın yönetmen olarak en yüksek hasılat yapan filmi ve en sevilen hitlerinden biri olmaya devam ediyor. Çok komik bir film (daha önce onu hiç görmediğiniz gibi Tom Cruise’u o zamanlar çok fazla kafa karıştıran bir Harvey Weinstein/Scott Rudin hicivinde görmediniz) Bu Filme WTF Oldu! Bu bölüm Dave Davis tarafından anlatılıyor, Brad Hamerly tarafından yazılıyor ve Juan Jiminez tarafından düzenlendi.

Ne düşündüğünüzü bize bildirin tropik kasırga yorumlarda!

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.