Tango ve Nakit – seksenlerin belki de en popüler aksiyon türüyle eşanlamlı bir film adı: buddy-cop filmi. Ardından Ölümcül silah, formülün birçok varyasyonu vardı. Yine de, belki de en çok testosteron yakıtlı olanı, Sylvester Stallone ve Kurt Russell’ı Jack Palance’ın kötü uyuşturucu lordu tarafından çerçevelenen Los Angeles polisleri olarak eşleştiren 1989 kült klasiğiydi. Cömert stil yardımları ve tonlarca aksiyon (artı genç bir Teri Hatcher) ile film bir gişe rekoru kırdı, ancak sahne arkasında, yapımcıların (en az) iki yönetmen ve iki görüntü yönetmeninden geçtiği bir karmaşaydı.

Peki ne veriyor? Neden oldu Tango ve Nakit perde arkasında böyle bir dram? Warner Bros’un dönemin en büyük yapımcılarından ikisi olan Jon Peter ve Peter Guber’e girin. Tim Burton’dan sorumlu adamlar yarasa Adambüyük, renkli, ticari filmler yaptılar ve Stallone’u bu polisiye dostu filmde oynamak için imzaladıklarında muhtemelen kesin bir hit aldılar.

Bu da yönetmen seçimini en iyi ihtimalle sorgulanabilir hale getiriyor. dümen etmek Tango ve Nakityönetmeni Andrei Konchalovsky’yi işe aldılar. Kaçak tren. Sovyetler Birliği’nden bir süre önce ayrılan Konchalovsky, Kurosawa veya Tarkovsky gibi yönetmenlerin öğrencisiydi. Cehennemi eylem dışı bırakabilirdi – sadece bakmak gerekir Kaçak tren Bunu görmek için, ama tam olarak hafif bir dokunuşa sahip değildi. Çekimler sırasında bir yerde, bildirildiğine göre sona yakın, Konchalovsky kovuldu ve yerine Mor yağmur yönetmen Albert Magnoli. eğer izlersen Tango ve Nakit, son derece şık montajları ve Teri Hatcher’ın Yaz’ın “Don’t Go” filmine yaptığı muhteşem striptiz gibi müzikal numaralarıyla, aslında daha çok bir Magnoli filmi gibi hissettiriyor, ancak son kurgudan kim sorumludur kim bilir. DP Barry Sonnenfeld de yapım sırasında bir noktada değiştirildi, yerini Stallone’un DP’si aldı. KilitlemekMagnoli’nin filmini de çeken Donald Thorin Mor yağmur. Görünüşe göre, o zamanlar sorunlu filmleri kurtarmasıyla ünlü olan editör Stuart Baird geldi ve son kesimi yaptı. Peters ve Guber’in daha sinemalara çıkmadan önce dağıtımcı Warner Bros ile bir davada yakalanmaları ve vizyona girmeden önce stüdyoyu vizyona girmek için acele ettiği için basına sert bir şekilde vurmaları, işleri kolaylaştırmadı.

Ne kadar sıkıntılı olduğunu düşünürsek, Tango ve Nakit felaket olurdu. değildi. Her şeye rağmen, film 1989 Noelinde iyi bir hit oldu. Filmi bu kadar iyi yapan şey, ekran dışında olan her şeye rağmen filmin bir patlama olması.

Bu bölümde Sylvester Stallone Yeniden Ziyaret Edildi, filmin yapımına bakarız ve kendimize bunca yıl sonra dayanıp dayanmayacağını sorarız. Bu bölüm, Adam Walton tarafından üretilen ve Bill Mazzola tarafından düzenlenen Chris Bumbray tarafından yazılmakta ve anlatılmaktadır.

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.