Rezervasyon Köpeklerini en son gördüğümüzde, arkadaşlar Los Angeles sahilinde kederlerini dile getirdiler. FX’teki yarım saatlik dizinin kahramanları ve adaşıları, evlerinden binlerce mil uzaktaydı; bu, ortak yaratıcı Sterlin Harjo ve ekibinin esnek, genişleyen dünya inşasının bir kanıtıydı. Reservation Dogs’un kökleri, Native Oklahoma’nın belirli ortamına dayanmaktadır, ancak seri aynı zamanda odak, ton ve nihayetinde coğrafya ile deney yapmakta özgürdür. Bu, yeni yerlere girme cesaretine sahip bir hikaye ve seyirci takip edecek.

Bu nedenle, “Rezervasyon Köpekleri” üçüncü ve son sezonuna neredeyse her yerde başlayabilirdi. Bunun yerine hikaye kaldığı yerden devam ediyor: Ayı (D’Pharaoh Woon-A-Tai), Elora (Devery Jacobs), Willie Jack (Paulina Alexis) ve Cheese (Lane Factor) Santa Monica’da mahsur kalmışlardır. araba veya bir plan. Dizideki olaylardan önce, Native Teens ekibi beşinci üyeleri Daniel’i (geriye dönüşlerde görüldüğü gibi Dalton Cramer) intihar nedeniyle kaybetti; Odaklanamayan grup dağılmaya ve kendi keder yollarına gitmeye başladı. Birinci sezonun sonunda Elora, rakip bir grubun kaşlarını çatmış, ağartılmış sarışın lideri Jackie (Elva Guerra) ile California’ya gitmek üzere Bear’dan ayrıldı. İkinci sezonun sonunda Köpekler, Daniel’i bir birim olarak kutlamak ve Pasifik Okyanusu’nda kucaklaşmak için yeniden bir araya geldi.

Bu merkezi hikayenin bazı sonuçlarıyla birlikte, karakter topluluğunun yeni köşelerini keşfederek süresiz olarak devam edebilecek bir “Rezervasyon Köpekleri” versiyonu var. Şovun en iyi bölümlerinden bazıları, diziyi, genç insanlar yetişkinliğin ilk dokunuşlarını yaşarken bakış açıları miyop olabilen Köpeklerin ötesine genişletti. Lighthorseman Big (Zahn McClarnon), kimsenin ciddiye almadığı bir kabile polisi, kendi spot ışığını aldı; Aynı şey, Bear’ın sert ve ironik bir şekilde zeki, bekar bir anne olan ve oğlunu öngörülemeyen, hevesli rapçi babası olmadan büyüten annesi Rita (Sarah Podemski) için de geçerliydi. En sevdiğim kısım, 2. Sezonun ortasında, dört orta yaşlı kadının çocukların gençlik eğlencesinin daha olgun, aynı derecede aptalca bir versiyonunu canlandırdığı bir Hint Sağlık Hizmeti konferansında gerçekleşti.

Bunun yerine, Haziran ayında Harjo, “Reservation Dogs”un 3. Sezon ile sona ereceğini duyurdu. Dizi, küçük kasaba eksantriklerinden oluşan oldukça büyük, neredeyse Simpsons benzeri bir kadro yaratmış olabilir, ancak sonuçta aynı zamanda büyümenin bir reşit olma öyküsünü de içeriyor. Eleştirmenlerin kullanımına sunulan bu son sezonun dört bölümü, tipik olarak başıboş bir yolda olsa da, kesin bir sonuca doğru görünen adımlardır. Bu dolaylı yaklaşım, Reservation Dogs önemini her zaman hafife almış olsa da, TV’nin en eşsiz programlarından birine uygun bir veda.

“Rezervasyon Köpekleri”nin Kızılderili kabilelerinin tarihi bölgelerinin haritasında izlediği bir yolculuk olan uykulu memleketi Okern’e otobüsle geri dönerken Bear, arkadaşlarından ayrılır. Tembel hayalet rehberi William Knifeman’ın (Dallas Goldtooth) teşvikiyle Bear, tarihin hayaletlerinin rehberliğinde bir yolculuğa çıkar: tuz düzlüklerinde kaybolmuş bir fatih (Eric Mainade); şebekenin dışında yaşayan bir münzevi (Graham Greene); ve en son 1. Sezonda görülen intikamcı hayalet Deer Lady (Kaniehtiio Horn), üzücü bir geri dönüşte bir köken hikayesi verildi. Ancak Bären’in seyahatlerinden sonra klasik bir “Rezervasyon Köpekleri” konserimiz oluyor, canı sıkılan dörtlü IHS kliniğinde tuhaf işler yaparken eğleniyor.

Reservation Dogs, yerli yaşamı tasvirinde her türlü önemli sosyal konuya değiniyor. Her görüntünün üzerinde, yoksulluk, akıl hastalığı ve klostrofobik bir toplumsal rahatsızlık duygusuyla kendini gösteren, soykırımın ve kitlesel yerinden edilmenin uzun gölgesi yatıyor. Ancak “Rezervasyon Köpekleri”, yerli olmayan bir izleyiciyi kahramanlarının içinde bulunduğu kötü durum hakkında eğitmeyi amaçlayan kasvetli bir PSA değildir. Şov, bir karakterin sözde yıldız insanlara olan inancıyla beslenen üçüncü sezon alt planı gibi, genellikle kültürel referansları açıklamadan birleştirir. Tuhaf bir mizah anlayışı, bir ders vermek için oturmak yerine bir sohbeti dinliyormuşuz hissini güçlendirir. Bear, Deer Lady ile karşılaşması hakkında “Sanırım artık bir tür cinayete yardımcı oldum” diyor. “Ama bu harika!”

“Rezervasyon Köpekleri” izleyicisini yavaş yavaş kahramanlarının yörüngesinin gözlerden uzakta devam ettiği bir dünyaya hazırlıyor. Tomboy Willie Jack, geleneksel tıbba ilgi duyuyor; Elora, üniversiteye gitme fikri üzerinde kafa yorar. Bir zamanlar grubu ikiye bölmekle tehdit eden bölünme – Bear ve Elora’nın evi terk etme hırsına karşı Cheese ve Willie Jack’in kalma arzusu – arkadaşlar arasındaki farklılıklara sağlıklı bir saygıya dönüşmeye başlıyor. Başka bir deyişle, büyüyorsun.

Daha geniş TV ortamında, “Rezervasyon Köpekleri” bir boşluk bırakabilecek performans rekorları kırdı. Her yazar ve yönetmen ve oyuncu kadrosunun büyük çoğunluğu yerel halktan, uzun süre yalnız kalmak zorunda kalmayacağını umduğunuz türden ilk oyuncular. Reservation Dogs oyuncusu Jana Schmieding’in oynadığı Peacock durum komedisi Rutherford Falls’un iptal edilmesine rağmen, başka yerlerde iyimser olmak için sebep var. AMC’nin “Dark Winds” programı, McClarnon’un bir polis memuru olarak aynı hafta prömiyerini yaptığı ikinci programdı. Martin Scorsese’nin Killers of the Flower Moon’u bu sonbaharda multipleks olarak vizyona girecek ve Osage karşıtı bir komplo gişe rekorları kıracak. Rezervasyon Köpekleri, eğlence endüstrisinde kaotik ve belirsiz bir zamanda nadir bir fırsat olan kendi şartlarında bitirme ayrıcalığına sahiptir. Bunu, perdeye getirilebilecek şeylerin parametrelerini değiştirerek, korkutucu bir miras ve – Harjo’dan, onun işbirlikçilerinden veya ana akımlarından ortaya çıkan yeni yeteneklerden olsun – ne olabileceğine dair heyecan verici bir ön izleme bırakarak yapıyor – Başarı ilham aldı. Erken yetişkinlik tamamen potansiyelle ilgilidir ve Rezervasyon Köpekleri hala kullanılmayan birçok potansiyel olduğunu kanıtladı.

Reservation Dogs’un üçüncü sezonunun ilk iki bölümü 2 Ağustos’ta Hulu’da prömiyer yapacak., Yeni bölümler her hafta çarşamba günleri ekrana gelmektedir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir