Orijinalden beri benziyor yırtıcı hayvan hayranlar sonraki filmlerden memnun değiller. Bazıları Danny Glover’ın 2. bölümde Arnold’un yerine geçemeyeceğinden şikayet etti. Adrian Brody ile aynı yırtıcılar, rol için çılgın bir seviyeye çıkmasına rağmen. Bundan dolayı Avcı, stüdyo bu filme karışmaktan vazgeçecek gibi görünmüyordu. Sonra yeni bir haber çıktı yırtıcı hayvan Arnold onları görmeden yüzyıllar önce ünlü avcıların Dünya’ya geldiği fikrini araştıran film ufuktaydı.

Bazı hayranlar, Kızılderililerin gelişmiş bir uzaylı ırkıyla ok ve yaylarla savaşması fikrinin anlamsız olduğundan şikayet etti. Orijinal filmin nasıl bittiğini unutmuşlar. av şimdi Hulu’da yayınlanıyor ve 1719’da gerçekleşmesine rağmen, onu hala Hulu’ya bağlayan çok şey var. yırtıcı hayvan bildiğimiz ve sevdiğimiz filmler. Tüm paskalya yumurtalarına ve referanslarına bakalım. Kurban.

uyarı!!! Prey için spoiler olacak. Uyarılmıştın!!!!

paskalya yumurtaları

Feral Yırtıcı

Bu filmdeki Predator, önceki filmlerde gördüğümüzden çok farklı görünüyor. Vücudu, gördüğümüz önceki versiyonlara kıyasla inceltilmiş. Yönetmen Dan Trachtenberg, daha ince çerçeveli bir yaratık istediğini söyledi. Daha öncekilerin daha büyük kafaları ve daha hantal gövdeleri vardı. Bir bobblehead etkisi yarattığını söyledi. Bunun başlıca nedeni, başlığa takılması gereken motor ve elektroniklerin sayısıydı. Günümüz teknolojisi ile takım elbise içinde daha az elektronik gerektirir. Yaratığı daha çok bir yüzücü vücuduna sahip olmakla karşılaştırdı. Hala gerçekten atletik, ancak bu versiyon için daha az kas kütlesi gerekiyor. Ayrıca, Yautja’nın farklı ırkları ve kabileleri olduğuna inanılıyor (Predator türlerinin adı budur), bu da farklı görünümlü versiyonlara yol açacaktır. Buna çeşitli çizgi romanlarda ve hatta yırtıcılar ve Avcı.

paskalya yumurtaları

yüz maskesi

Bu filmdeki Predator’daki önemli değişikliklerden biri de zırhı. Geçmişte gördüklerimizden daha soyulmuş. En büyük değişiklik yüz maskesi olmalı. Daha önceki tüm filmlerde, Predator’ın yüzünü gizleyen ve bir şey olana kadar onları çıkarmalarına neden olan metal maskeyi görmeye alışkınız. Maske, yaratığa fütürist bir görünüm kazandırıyor ve avlanmak için teknoloji kullanımına büyük önem veriyor. Burada her zamanki maskenin yerini bir kafatası aldı. Yaratıkların öldürdüklerinden kupa aldıklarını daha önce görmüştük. İçinde yırtıcı hayvan 2, öldürdükleri tüm yaratıkların büyük bir duvar görüntüsünü gördük. Bu, fanları görebildiğimiz fikriyle alevlendiren bir Xenomorph kafatasını içeriyordu. Uzaylılara karşı yırtıcılar film. Bir süre beklemeleri gerekecekti.

ben Kurban yapımcılar onu değiştirmeye ve ganimetlerini zırhlarının bir parçası olarak kullanmaya karar verdiler. Birkaç sibernetik geliştirme eklerken, daha önceki bir öldürmenin kafatasını yüz maskesi olarak kullanıyor. Predator’ın ısı görüşü ile takip ettiğini hala görüyoruz ve hala lazer güdümlü mermileri var. Lazer toplarından metal oklara geçmelerine rağmen. Bu kısaltılmış teknoloji, zamana daha iyi uyum sağlamasına yardımcı olur ve bize deneyimlemek için yeni bir şey verir.

paskalya yumurtaları

Kanıyorsa Öldürebiliriz

bir sahnede Kurban, Naru ve Taabe, yaratığı dışarı çekmek için Fransız kürk tüccarları tarafından yem olarak bir ağaca bağlanır. Predator’ı tartışırken Naru, onun öldürülebileceğini düşünmediğini söylüyor. Taabe, Arnold Schwarzenegger’in birkaç yüz yıl sonra geleceği fikriyle aynı şekilde yanıt veriyor. “Eğer kanarsa, onu öldürebiliriz.” Bu, ilk filmden çok alıntı yapılabilir bir repliktir ve burada onu orijinaline bağlamak için yeniden kullanılmıştır. Orijinal filme saygı duyan eğlenceli bir Prey paskalya yumurtası.

paskalya yumurtaları

komançi ulusu

Bu filmdeki karakterler Comanche kabilesinden. Orijinal filmde Billy, Komançi soyundan gelen bir Kızılderili idi. Bu film şimdi, yaratıktan neden endişe duyduğunu geriye dönük olarak göstermeye yardımcı oluyor. Kabilesinin Yautja ile etkileşimlerinin hikayeleri nesilden nesile aktarılacaktı. Sonunda Kurban, Naru Predator’u yener, ancak son jeneriklerde, animasyonlu çizimler kabileye yaklaşan daha fazla Yautja gemisini gösterir, bu da onlarla düzenli olarak ilgilenecekleri anlamına gelir. İster kendi avcılarından birini alt ettikten sonra kabileyle övgülerini paylaşan onurlu avcılar olarak, ister düşman olarak. Bu yeni keşfedilen rakibe karşı yeteneklerini test etmeye gelebilirlerdi.

paskalya yumurtaları

Mıssing Savaşı

Yönetmen Dan Trachtenberg geçenlerde podcast’teydi Kral Yayını, Stephen King hikayesi hakkında konuştuğu yer sal, uyarlanmış yaratık gösterisi 2. tartışması sırasında Kurban, film fikrinin nereden geldiğini açıkladı. Küçükken, ailesi onun için çok şiddetli olduğunu düşündüğü için orijinal filmi izlemesine izin verilmedi. Karate sınıfındaki tüm çocuklar bunun hakkında konuştuğunda, Billy’nin Predator ile savaşmak için dışarı çıktığı sahneyi anlattılar. Kan kokusu yaratığı getirsin diye göğsünü kestiği bu inanılmaz sahneyi anlattılar. Sonra bu savaşı bir şelalenin önünde yaptıkları söylendi ve Dan bu dövüşü görmek için çok heyecanlıydı.

Sonunda filmi görebildiği zaman, sahnenin böyle olmadığını görünce üzüldü. Billy göğsünü keser ve Predator ile savaşmaya hazırdır, ama sonunda, sadece keser ve Billy’nin çığlığını duyarız. Dan Trachtenberg’e filmi geçmişte kurma ve Komançi Kabilesi üyelerini bir Predator’la karşı karşıya getirme fikrini veren şey, bu savaşı görmek istemesiydi. Filmde karşımıza beklentileri karşılayan bir sürü acımasız aksiyon sahnesi çıkıyor.

paskalya yumurtaları

Koruyucu 2 Çakmaklı

ile doğrudan bağlantısı olan en büyük Av paskalya yumurtası. yırtıcı hayvan filmler, Danny Glover’ın baş avcıdan aldığını gördüğümüz çakmaklı tabancadır. yırtıcı hayvan 2. Fransız kürk tüccarları Naru’yu yakaladıktan sonra, Naru’yu ve erkek kardeşini yaratık için yem olarak kullanmaya çalışırlar. Bu işe yaramaz ve yanmış ormandan kaçıp tüccarın kampına geri dönebilirler. Naru köpeğini geri alır, ancak kampta toplanan Tüccarların geri kalanını öldürmek zorunda kalır.

Ayrılmak için döndüğünde çevirmenin ağır yaralı olarak kampa döndüğünü görür. Yakın zamanda ampute olan bacağında ilacını kullanırsa, ona tabancasını nasıl kullanacağını göstermeyi kabul eder. Predator ile yaptığı hesaplaşmada tabancayı kullanmayı kabul eder ve bitirir. Filmin sonunda tabancaya daha yakından bakıyoruz. Tabii ki, Danny Glover’a verilen tabancanın aynısı. yırtıcı hayvan 2.

Kenarına oyulmuş, 1715 yılı ile aynı isim Raphael Adolini’dir. N​aru, tabancayı kabilesindeki yaşlılara verir. Tabancanın daha sonra Yautja’ya nasıl verildiği henüz görülmedi. Daha önce bahsedildiği gibi, animasyonlu krediler, Yautja’nın bölgeye döndüğünü ve bir noktada kabile ile bir kez daha etkileşime girdiğini gösteriyor gibiydi. Her iki durumda da, eğlenceli bir devam filmi kurabilir.

Kaçırdığımız herhangi bir Prey Paskalya Yumurtası fark ettiniz mi? Yorumlarda bize bildirin.

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.