https://www.youtube.com/watch?v=DOhnbai_dwA

Enter the Ninja, The Cannon Group’un yetmişli yılların ortalarından bu yana aksiyon filmlerine hakim olan dövüş sanatları filmi çılgınlığından ve Eric Van Lustbader’ın ünlü The Ninja romanı sayesinde halkın Ninjalara olan yeni hayranlığından para kazanma girişimiydi. Büyük ölçüde iki katına çıkarılacak ve dublajlanacak olan İtalyan yıldız Franco Nero’yu ithal eden Menahem Golan, ciddiye alınması zor ama aynı zamanda oldukça eğlenceli olan sevimsiz bir aksiyon filmi yaptı. Özellikle, dünyayı, filmin antagonistini oynayan Japonya’dan gerçek bir dövüş sanatçısı olan Sho Kosugi ile tanıştırdı. Filmin birbiriyle alakasız iki devam filmi geldiğinde kahraman statüsüne yükselecekti. Ninja’nın İntikamı ve Ninja III: Hakimiyet.

Cannon için bu, şirketin, aşağıdakiler gibi mütevazı ölçekli aksiyon filmleri yaparak muazzam bir başarı elde edeceği önümüzdeki beş yılın gidişatını belirleyecekti. Delta Kuvvetleri, kan sporuve American Ninja gibi daha fazla ninja hareketi. Düşüşleri, başarısız olan yanlış yönlendirilmiş projelere para pompaladıklarında gelecekti (Süpermen IV: Barış Arayışı) ve on yılın sonunda, çoğunlukla feshedilmiş olacaklardı.

Hatta hala, Ninja’ya girin “en iyi” olmasa da en eğlenceli olan aksiyon sömürü film yapımıdır. Harika bir film değil, ama özellikle birkaç bira içip arkadaşlarınızla izliyorsanız süper eğlenceli bir film. Travis Hopson tarafından yazılan ve anlatılan ve EJ Tangonan tarafından düzenlenen bu haftaki Reel Action’da size her şeyi anlatacağız.

Cannon Films hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, göz atın Electric Boogaloo: Cannon Films’in Vahşi, Anlatılmamış Hikayesi!

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.