Powerpuff Girls ile bir çizgi roman ekibi sayesinde, hayranlar karanlık bir hayran teorisinin aynı anda çürütüldüğünü VE kanıtlandığını görüyor!


İçinde var olan canavarların olduğunu öne süren popüler bir hayran teorisi var. Korkak Köpeği Cesaretlendirin aslında var olmayabilir. Bunun yerine, evren içi açıklama, tüm bu canavarların yalnızca Cesaret’in kendi zihninin fantastik tezahürleri olduğudur. Ne de olsa Cesaret, şovda her zaman bir canavarın var olup olmadığına bakılmaksızın kolayca korkacak şekilde tasvir edilmiştir.


Bu teori, doğal korku duygularının dünyayı nasıl algıladığına bağlı olarak canavarlar doğurduğunu öne sürüyor. Çevresindeki dünyaya gelince, onun genel anlayış eksikliği, teoride, sıradan insanların normal problemler olarak algıladığı şeyleri abartmasına neden oldu. Bu arada, onları felaket olayları olarak görüyor. Bu nedenini açıklar Cesaret Eustace ve Muriel gibi karakterler nadiren – eğer öyleyse – kötü adamlardan korkuyor gibi görünüyor. Örneğin, Freaky Fred, Cesaret’in kendi saçını kestirme korkusu yüzünden ürkütücü hale getirilen tuhaf bir adam olabilir.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: Animal Crossing Player, Korkak Köpeğin Evini Cesaretlendiriyor

Çoğu hayran teorisinde olduğu gibi, bunun ne kadar geçerli olduğuna karar vermek izleyiciye bağlıdır, ancak Powerpuff Girls: Süper Smash Up! Derek Charm, Jeremy Whitley ve Jorge Monlongo’dan #1 ve 2 bu teoriyi hem onaylıyor hem de çürütüyor. İlk olarak, okuyucular Powerpuff Girls’ün bu canavarlardan birine tepki verdiğini ve var olduklarını doğrulayarak tepki verdiğini görüyor. Ancak okuyucular, Cesaret’in Powerpuff Girls’ün neye benzediğini halüsinasyon gördüğünü de görüyor. İlk bakışta, onları gerçekte göründüklerinden çok daha ürkütücü ve korkutucu görüyor.

Bu hayran teorisinin aynı anda hem doğrulandığını hem de çürütüldüğünü görmek ilginç. Canavarların yalnızca Cesaret’in kafasında olduğu ve hepsinin yalnızca kendi korkularının dışavurumları olduğu çürütüldü. Aynı zamanda, Cesaret’in aslında dünyadaki normal şeylere aşırı tepki verdiği doğrulandı. Evet, dünyayı gerçekte olduğundan çok daha korkunç görüyor ama bu korkularının geçerli olmadığı anlamına gelmiyor. Evrenin içindeki dünya Korkak Köpeği Cesaretlendirin Courage, bu canavarları olduklarından daha korkunç, temel şeyleri ve insanları gerçekte olduklarından daha korkunç olarak görse bile, gerçekten canavarlarla boğuşuyor.

En ilginç, hatta belki de ürkütücü olan şey, Courage’ın seri boyunca karşılaştığı tüm canavarların gerçekte olduklarından daha korkunç olduğu iması. İzleyiciler, Cesaret’teki canavarların çoğunun şimdiden düpedüz dehşet verici olduğu konusunda hemfikir olacaklar. Cesaret’in gözünden gerçekte ne kadar korkutucu olabileceklerini veya onsuz gerçekte nasıl görünebileceklerini hayal edin. Korkak Köpeği Cesaretlendirin zaten yoğun olan özelliklerini yoğunlaştırıyor.

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.