Quentin Tarantino çeneleri

Quentin Tarantino kısa süre önce, arkadaşı Roger Avary ile birlikte yaptığı mükemmel yeni Video Arşivleri Podcast’inin tanıtımını yapıyor. Pulp Fiction ve yönetmeni Cazibe Kuralları) ve bu arada bazı etkileyici sıcak çekimler yapıyor. Dün, onun parlayan incelemesini yazdık. Top Gun: Maverickve aynı Reel Blend podcast’işimdiye kadar yapılmış en iyi film için seçimini yaptı – Steven Spielberg’in çeneler.

Şimdi, bu bir uyarı ile geliyor. Tarantino söylediğinde, çeneler “en iyi film” demek, onun en iyi film ya da en sevdiği film olduğu anlamına gelmez. Açıklıyor:

“Bence Jaws şimdiye kadar yapılmış en iyi film. Belki de en büyük film değil. Ama şimdiye kadar yapılmış en büyük film. Ve sonra, nadir görülen havasına girebilecek başka filmler var. Ama bir film olarak, onu Jaws’tan daha iyi yapan yok. Jaws’tan daha iyi bir şey yok. Şimdiye kadar yapılmış en iyi filmdir. Ve çoğu filmin Jaws’tan önce ne kadar kötü zamanlanmış olduğunu gösteriyor.”

Spielberg’in aşağıdaki gibi filmler izleyerek büyüdüğünü açıklamaya devam ediyor. Fantastik Yolculuk, Onlara veya Merkeze Yolculuk Yeryüzünün ama eğlenceli olmalarına rağmen mükemmelliğe yönlendirilmediklerini kaydetti.

“Şimdi… çoğu o kadar iyi yönetilmedi. Ellerinden gelenin en iyisini yapan kalfalara verilen görevlerdi bunlar. Çizgi romanları böyle görmeye alışmıştık – bu tür bir film deneyimi. Spielberg’in aksine, ‘Hayır, bu tam olarak onun sevdiği türden bir film. Bu tam olarak onun dünyaya yapması için gönderildiği türden filmler. Ve hayatının bir santiminde bunu olabildiğince etkili hale getirecek. Ve biliyorsun, Michael Anderson, Logan’s Run’da bu tür işler yapmıyor.”

Daha önceki neslin ciddi auteurlerini düşündüğünüzde olduğu gibi, bu konuda Tarantino ile tartışmak zor. çeneler, böyle filmler yapmak için acele etmiyorlardı. Orson Welles ya da John Ford gibi birine asla böyle bir film yönetmedin. çeneler.

Tarantino’ya katılıyor musunuz? çeneler almak? Şimdiye kadar yapılmış en büyük “film” mi? Yorumlarda bize bildirin!

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.