Birçok iPhone 14 Pro ve Pro Max kullanıcısı Snapchat, Instagram ve TikTok gibi üçüncü taraf sosyal medya uygulamalarını kullanırken ciddi kamera sorunları bildiriyor.


Birçok iPhone 14 Pro ve Pro Max kullanıcıları Snapchat, Instagram ve TikTok gibi üçüncü taraf sosyal medya uygulamalarını kullanırken ciddi kamera sorunları bildiriyorlar. Apple, bu ayın başlarında, şirketin en yeni akıllı saatlerinin ve AirPods Pro 2’nin de tanıtıldığı Far Out etkinliğinde iPhone 14 serisini piyasaya sürdü. Vanilya iPhone 14 ve 14 Plus’ta bulunan 12 MP birim yerine 48 MP birincil görüntü sensörü.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

iPhone 14 serisi genel olarak iyi karşılanmış olsa da, kullanıcılar yazılımla ilgili birden fazla rahatsız edici sorun bildirdiler. Geçen hafta, bazı iPhone 14 müşterilerinin yeni telefonlarda iMessage ve FaceTime kurulumunda sorun yaşadığı ve bu sorunun dört modeli de etkilediğine dair raporlar ortaya çıktı. Neyse ki, Apple’ın sorunların farkında olduğu söyleniyor ve kullanıcıların işleri çalışır duruma getirmek için hemen yükleyebilecekleri bir düzeltme yayınladı.

İlgili: iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max: Bilmeniz Gereken Her Şey

Gibi sosyal medya platformlarında kullanıcılar tarafından yayınlanan çok sayıda şikayete göre heyecan ve çevrimiçi mesaj panoları gibi Reddit, iPhone 14 Pro ve Pro Max’teki 48MP birincil kamera, Snapchat, TikTok ve Instagram gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanırken tıkırdayan bir ses çıkarır. Bazıları ayrıca, üçüncü taraf uygulamalarla fotoğraf çekerken veya video çekerken arka kamera merceğinin titrediğinden ve bunun sonucunda bulanık görüntü ve videolardan şikayet ediyor.


iPhone 14 Pro Kamera Sorunları

Sorunu yaşayanlardan biri de YouTuber. Luke Miani, Twitter’da sorunun boyutunu gösteren bir video yayınladı. Kısa klip, kameranın sürekli titremesini ve konuya odaklanamadığını gösteriyor. Birincil merceğin titreşimleri, kamera açıkken de görülebilir ve duyulabilir. Apple, medya sorularına henüz yanıt vermedi, ancak son 24 saat içinde aldığı geniş kapsama alanı göz önüne alındığında, şirketin sorunu bilmesi gerekiyor.

Sorunun kapsamı tam olarak net değil, ancak ciddi bir donanım kusurundan çok bir yazılım hatası gibi görünüyor, çünkü iPhone’un yerel Kamera uygulamasını değil, yalnızca üçüncü taraf uygulamalarını etkiliyor gibi görünüyor. Bunun bir yazılım hatası olduğunu varsayarsak, sorunun Apple’ın yazılımında mı yoksa üçüncü taraf sosyal medya uygulamalarının yalnızca iPhone 14 Pro ve Pro Max için bir güncelleme yayınlaması gerekip gerekmediğini göreceğiz. Her iki durumda da, kameraları ekranda gösteren can sıkıcı bir sorundur. iPhone 14 Pro ve Pro Max çoğu kullanıcı için kullanılamaz, bu nedenle ne kadar hızlı çözülürse, ilgili herkes için o kadar iyi olur.

Kaynak: Chris Ocean/Twitter, flo/Reddit, Luke Miani/Twitter

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.