Sabah Bağlantılarının hafta içi her gün gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için bizimkine kaydolun ARTnews ile kahvaltı Bülten.

Başlıklar

Hayırsever DOROTHY TAPPER GOLDMAN, Etkileyici bir tarihi belge koleksiyonu toplayan ve 2021’de ABD Anayasasının son derece nadide nüshasını 43,3 milyon dolara açık artırmaya çıkaran, 23 Temmuz’da öldü 78 yaşında meme kanseri, SamRoberts Raporlar New York Times. Goldman’ın rahmetli kocası, emlak geliştiricisi Howard GoldmanAyrıca önemli belgeler topladı ve 1997’deki ölümünden önce birçok eşyayı satarken, eşine de Anayasa’nın bir nüshasını bıraktı. Milyarder bir sanat koleksiyoncusu tarafından satın alındı. Ken Griffinler de Sotheby’s, bir kripto topluluğuna isabet ediyor. Desteklediği imkanlarla Smithsonian Amerikan Sanat Müzesibu New York Tarih Kurumuve diğer kurumlar.

İlgili Makaleler

YERALTI KEŞİFLERİ. arkeologlar da Tlatelolco Mexico City’nin bir bölümü bulundu Çanak çömlek ve diğer eserler 450 ila 650 civarında bir Teotihuacán köyünün bulunduğu yerde, miami habercisi raporlar. ● Araştırmacılar Malta, Rabat’ta çalışırken bulundu bir roma evi bu iki bin yıllık Malta Zamanları raporlar. Bu mülkün harika bir özelliği: Bir atık bertaraf sistemi vardı. ● Ve köyde çalışan alimler Lio PiccoloVenedik’in kuzeyinde bulundu mitolojik bir figürle oyulmuş bir Roma taşı– Nadir bir gözlem – bir kazı dalışı sırasında, Haber haftası raporlar.

özet

güneş rayı keley“mimarsız, alternatif ve yerli yapı dünyasında bir kahraman”, geçen ay 71 yaşında kan pıhtılaşmasından öldü. Penelope Yeşil yazar. Kelley, çoğu Kuzey Amerika’da olmak üzere yaklaşık 70 harika yapıyı tamamladı ve bunların çoğu genişleyen Washington eyalet arazisinde yer aldı. (New York Times)

komedyen Paul Rubenssevilen karakteri kim oynadı Çiş-çiş Herman, kanserden öldü Pazar günü 70’te. 1987’de Glenn O’Brien Pee-wee hakkında açıklayıcı bir makale yazdı ve onu “parlayan, parlayan bir işaret” olarak tanımladı. Bu yanan bir yıldız – çok, çok yoğun bir şey.” (sanat forumu)

bu Hermitage Amsterdam ve Belçika Zor Magazine, eskinin adını şu şekilde değiştirme planı üzerinde anlaşmaya vardı: H’ART MüzesiRusya’dan ayrıldıktan sonra inziva yeri. (Editörler itiraz etti.) Sözleşme, dergi için bir isim değişikliği gerektiriyor. (NL Times Ve REKLAMCILIK)

Sotheby’s teklif edecek René Magritte1955 tarihli resim La Valse tereddüt ediyor– rahatsız edici şekilde maskelenmiş elmalar tarafından – Ekim ayında Paris’te 15 milyon Euro’luk (yaklaşık 16,5 milyon ABD Doları) en yüksek tahminle. Sürrealist için büyük bir an: Belçikalı araştırmacılar az önce şunu söylediler: bir portre buldum eserlerinden birinin altına gizlenmiş bir kadın. (Penta/Barronlar)

Uçsuz bucaksız Çin metropolündeki sanat sahnesi Şenzen hala küçük, “Sanatçılar ve küratörler, memleketlerine karşı güçlü bir sahiplik ve sorumluluk duygusuyla kendi mekanlarını kuruyor.” Erika kuyusu raporlar. (Güney Çin Sabah Postası)

Madonna Instagram’da kendisinin bir fotoğrafını paylaştı, açıkladığı gibi, “Fotoğraf tarafından çekilmiş bir Polaroid. Andy Warhol itibaren Keith Haring bir ceket taşır Michael JacksonYüzü üzerine boyanmıştır. Mükemmel bir parlaklık üçgeni.” Fotoğraf, yetenek yöneticisinden bir hediyeydi. Guy Osearydedi. @madonna/Instagram üstünde sanat gazetesi)

vurucu

Sıcak bir dizi. New Yorker’da sanat için güzel bir an. geçen hafta getirildi Patrick Radden Keefe -de Tüccar Larry Gagosyan; Bu hafta gün Ariel Levy -de Ressam Lisa Yuskavage. Yuskavage profili, benzer düşünen insanlardan konuk görünümleri içeriyor John Currin Ve Kerry James Marshall– ve sanatçının kendisi aralarında geziniyor oresay Müzesi Paris’te, bakıyor Manet‘S Çıplak göğüslü sarışın (1878). O göğüsler hakkında “Onlar çok …” dedi. . sunum. Doğallık açısından, Batı sanatının en büyük göğüsleridir.” Tabii ki, resimleri bu kategoride Manet’ye rakip oluyor. (New Yorklu)

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir