Negan’ın en popüler olduğuna şüphe yok Yürüyen ölü şu anda karakter. Rick’in ayrılmasıyla, hayranlar bu esprili karakterin olduğu her bölüme akın ettiğinden, dizinin reytinglerini kurtarmak için Negan’a daha fazla odaklanıldı. Sezon 9’da iyi tarafa doğru bir dönüş yaptıktan sonra, Negan artık herkes tarafından seviliyor.

Bu, Sezon 6’dan Sezon 8’e kadar yaptığı tüm vahşeti unutmanız gerektiği anlamına gelmez. Negan’ın eskiden olduğu canavarı hatırlamanın, en kötü cümle dönüşlerinden bazılarını anlatmak için hafıza şeridinde bir yolculuk yapmaktan daha iyi bir yolu var mı?

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Üzgünüm Çalışmıyor

“Özrünüzü Kabul Etmiyorum!”


Negan, The Walking Dead'de David'in özrünü kabul etmiyor

Negan’ın yaptığı utanç verici şeyler olsa da Yürüyen ölü, birçok yönden Negan iyi bir adam olarak kabul edilebilir. Kaçınabilirse kahramanları öldürmekten hoşlanmazdı ve ahlaklarından çok uzaklaşırlarsa kendi adamlarını öldürürdü. Bu örnekte, Negan, hapsedilmiş bir Sasha’dan yararlanmaya çalıştığı için David’e hızlı bir son verdi.

İLGİLİ: The Walking Dead’de Maggie’nin Karakterini Değiştiren 10 Olay

Negan bu sözleri söylemeden önce, yavaş yavaş David’in canını almaya doğru ilerliyordu. Ama o anı izlemeyi çok rahatsız edici kılan şey, David’in özrünü reddederken bıçağı doğrudan David’in boğazına saplamasıydı. Bir yandan Sasha’yı kurtardı, ama aynı zamanda hareketten de zevk aldı.

Erken Tehditler

“Bu Dünyayı Kurtarmıyorsun Rick. Sadece Benim İçin Hazırlıyorsun.”


Negan'ın gözlerini kapat

Negan, 9. Sezonun sonunda iyi bir adam olmadan önce, sezonun başlarında hala kötü adam olmakla dalga geçiyordu. Bu alıntıyı duymayı ürkütücü yapan şey, Negan’ın bir çeşit pişmanlık göstermesini beklememizdi, ancak o bu tehditle Rick’e karşılık verdi.

Negan’ın yüzünü de görmedik, bu yüzden her şeyi geri alma konusundaki sessiz sözü, intikam dolu bakışlarıyla birleştiğinde, birkaç kişiden fazlasını gelecek için korkuya bıraktı. O zaman, Negan kesinlikle dünyayı bir kez daha kendisi için geri alacağına inanıyordu.

Tanıtım Çizgileri

“Pantolonumuzu Lanet mi ettin?”


Negan, The Walking Dead'de Rick ve grubunu terörize ediyor

Bunlar Negan’ın programdaki ilk dizeleriydi ve o anda ne hissettiğimizin (ve dizinin hissetmemizi istediği şeyin) tüm hikayesini anlattılar. Kurtarıcıların liderinin ortaya çıkmak üzere olduğunu biliyorduk, ancak beklentimiz, adamlarını kaybettiği için öfkeyle dolu birisiydi. Negan’ın sakin ve komik tavrı daha da korkunçtu.


Yakında kurban olacaklarının korkudan kendilerini ıslatacaklarından emin olarak sahneye çıktı ve bu kesinlik düzeyi, iyi bir şey olmayacağını açıkça ortaya koydu. Bildiğimiz gibi, bundan sonra her şey kötüye gitti.

Basit Ama Etkili Soru

“Sen kimsin?”


The Walking Dead'de Negan beyzbol sopasını gösteriyor

Negan’ın mutlak otoriteye komuta etme sistemi, bu üç küçük kelimeyi sormaktı ve bunlar, Kurtarıcıların kendilerini idare ettikleri mantra haline geldi. Negan bu alıntıyı her söylediğinde – ve bunu en akıldan çıkmayan fısıltı ile yaptı – onun ya birini hizmetçi ya da kurban yapacağını biliyordunuz.

İLGİLİ: Hayranların The Walking Dead’de İzlemeyi Bırakamadığı En Sağlıklı 10 An


Bu sözler her söylendiğinde sahnenin bu kadar hızlı değişmesi rahatsız ediciydi ve Negan kurbanının yüzünde meydan okuma görürse kabuslara dönüşebilirdi.

Korkutucu Davranış

“Lanet Bir Bakın!”


Negan'ın beyzbol sopasına bakan Rosita'nın yakın çekimi

Bu noktada, insanlar gerçekten doymaya başlamışlardı. Yürüyen ölüNegan’ın en büyük kötü adam olduğunu kanıtlayan yollarla aşırı şiddete olan tutkusu. Negan’ın kanlı sopasıyla Rosita’ya sataşması, insanların tiksinti içinde sefil olmalarını sağladı.

Adamın ne kadar tehlikeli olduğunun, Rosita’nın bunu yapmasını istediğinin bir kanıtıydı. “gözlerine bayram” yarasa üzerinde. Ama ondan istemeye başladığında gerçekten korkutucu oldu. “Bir göz at” ona. Daryl’in gidip onu yumruklamasına şaşmamalı.


Düz konuşma

“İnsanlar Bir Kaynaktır!”


The Walking Dead'de Negan'ın yakın çekimi

Bu sahneden önce Negan, şovdaki komedi kaynağı olacak kadar dövülmüştü, bu yüzden insanlar onu kötü adam olarak küçümsemeye başlamıştı. Ancak Negan, Lucille’i önündeki masaya sert bir şekilde vurduğu anda (ve astlarının korkudan kontrolü kaybetmesi) bize onun hâlâ patron olduğunu söyledi.

İLGİLİ: The Walking Dead Sıralamasında En İyi 10 Arkadaşlık

Negan’ın insanların bir kaynak olduğunu yüksek sesle ama kesin bir dille dile getirmesi herkesi susturmak için yeterliydi – evde izleyen seyirciler bile. Gündeminin ne olduğunu ve oyun oynamadığının tüyler ürpertici bir hatırlatıcısıydı.

Beyzbol Sopasıyla Şiddet

“Lucille Susadı mı!”


Negan, The Walking Dead'de bir arabanın farlarında duruyordu.

Negan’ın Glenn’i ıstırabından mümkün olduğu kadar yoğun bir şekilde çıkarmasını tercih ederdik, ancak eylemlerinden zevk alma şekli bizi her şeyden çok korkuttu. Hikâyeler, yarasa salıncaklarının amansız öfkesi… hepsi çok fazlaydı.

İnsanlar, Negan’ın Glenn’e ölümünün sinyalini vermek için vurmasının en kötüsü olacağını düşündüler, ancak Glenn’in ölümünün ardından bile defalarca sopayı parçalaması bir şekilde daha acı vericiydi. Negan, Lucille’i susamış olarak adlandırırken, sezon boyunca onun için daha fazla kurban olacağının farkına vardık.

İşkence Sözleri

“Ona bir hanımefendi gibi davrandın mı?”


The Walking Dead'de Negan ve beyzbol sopasının yakın çekimi

Negan’ın tüyler ürpertici anlarının hepsi onun birini öldürmesiyle ilgili değildi. Negan bir dönüşüm geçirmiş olsa da Yürüyen ölü, kendi zevki için sürekli olarak kendi adamlarına eziyet etmeye eğilimliydi. Bu en iyi, Lucille’i yanlış şekilde idare ettiği için Şişko Joey’i yırtıp yarasaya bir hanımefendi gibi davranıp davranmadığını sorduğunda görüldü.

Şişko Joey ne söylemesi gerektiği konusunda nutku tutulduğundan, içinde bulunmak son derece rahatsız edici bir durumdu. İzleyici olarak bizler bile, Negan’ın bir yarasaya hanımefendi gibi davranmaktan ne kastettiği hakkında hiçbir fikrimiz yoktu – o bunu, burada tekrar etmeyeceğimiz daha renkli bir dille takip etti. Sahne, mükemmel bir şekilde yakalanmış, gerilim dolu bir sahneydi.

Grafik Sahneler

“Cesaretin Yok!”


The Walking Dead'de cesaretini tutan Spencer

Bütün bu sahne Negan’ın Spencer’ı öldürmesine doğru gidiyordu, ama o an olduğunda bile hepimiz korkudan sıçradık. Negan, kurbanlarını öldürmek için birçok yaratıcı yol seçmesiyle tanınır ve Spencer bu listenin en başında yer alır.

Spencer’ın cesareti olmadığından bahsettiğinde, Negan’ın bu çizginin gerçek bir gösterisini yapacağını biliyorduk. Spencer düşük seviyeli bir insan olmasına ve Negan’ın bazı en iyi kararları vermesine rağmen. Yürüyen ölü, bu sefer Spencer bu şekilde ölmeyi hak etmedi. Hepsi Negan’ın adamın cesur olduğunu düşünmediği için.


Bir Tekerlemenin Anlamını Değiştirmek

“Eenie, Meenie, Miney, Mo…”


The Walking Dead'de Negan'ın beyzbol sopasının sonunun yakın çekimi

Başka bir alıntı olabilir miydi? Bu zararsız sözlerle Negan, bir çocuk tekerlemesini hayatımızın geri kalanında asla unutamayacağımız bir oyuna dönüştürdü. 6. Sezonun tamamı bu ana kadar gidiyordu ve Negan başlar başlamaz “Eenie, Meenie”seyirci korkuyla doldu.

Sonraki altı ay boyunca hayranlar, Negan’ın en sevdikleri karakterlerin kaderi hakkında endişelenirken kafalarında aynı birkaç kelimeyi tekrar tekrar söylediğini anlattılar. Negan’ın bu kadar masum bir şeyi çok korkutucu bir şeye dönüştürme yeteneği, bu sözlerin artık tam bir vahşet işareti olarak ölümsüzleştirildiği anlamına geliyordu.

SONRAKİ: Ranker’a Göre TV İçin Çok Korkunç 10 Şov

Daredevil She-Hulk'ta Görünecek mi?  Hiçbir Way Home Kurulumu Öne Çıkan

Daredevil, She-Hulk’ta Beklenenden Fazla Olabilir Yazarın İpuçları


Yazar hakkında

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.