Elizabeth Bankaları
Fotoğraf: Amy Susman (Getty Resimleri)

Sırasında hiperfemme pazarlama temiz ödenmiş bolca Greta Gerwig için ve Barbiekadınlar ve kızlarla ilgili filmlerin satılmasından çok daha farklı bir hikaye. sadece kadınlar ve kızlar için – özellikle de yönetmenin orijinal vizyonu bu değilse. Örnek olay: Elizabeth Banks’ın 2019’u Charlie’nin Meleği yönetmenin pek de kız olmadığını söylediği yeniden başlatmaİçinde gerçekten yetenekli kadınların olduğu bir film olarak Boss filmi.

“Medyanın anlatmak istediği hikayenin çoğu Charlie’nin Meleği Banks, “Bu bir feminist manifestoydu” dedi. Yuvarlanan kaya Kristen Stewart, Naomi Scott ve Ella Balinska’nın aynı adı taşıyan casusları canlandırdığı ikinci yönetmenlik filmi. Film, yalnızca 100.000 toplam izleyici hasılatıyla kayda değer bir fiyaskoydu. 73,3 milyon dolar (dünya çapında) gişede.

“İnsanlar her zaman ‘Sen ilk yönetmenisin’ dediler. Charlie’nin Meleği‘ Ben de ‘Sadece bir TV şovu ve McG’nin filmleri yaptılar … neden bahsediyorsun?’ O kadar uzun bir miras yok’ gibiydim. Sadece franchise’ı sevdim,” diye devam etti. (Ayrıca: 1976’daki orijinal dizinin 2011’de yeniden başlatılması, final bile yayınlanmadan iptal edildi ve 2000 ve 2003’teki orijinal filmler karışık olarak gösterime girdi. Yorumlar, Yani görünüşe göre Banks zaten kaybedecek bir mücadele verecek.)

“Bu cinsiyet gündemim yoktu. Bu iş için çok zordu ve biraz hayal kırıklığı yarattı. “Film beni ve seyirciyi bir köşeye sıkıştıracakmış gibi geldi,” diye devam etti. “Yönetmen bir kadınım. Charlie’nin Meleği Üç inanılmaz kadının başrolde olduğu bir film. “Sen bir yönetmensin ve bu özel!” diyerek medyayı kontrol edemezsin – ki öyle ama değil sadece Şey.”

Geriye dönüp bakıldığında, Banks’ın yönetmenliğe devam etmesi çok da şaşırtıcı değil. kokain ayı, o kadar saçma bir film ki, temelde ihtiyaç duyduğu tüm tanıtım başlığıydı. “‘Drybar ile ortak olacaksın’ diyen biriyle sohbet ettiğimi hatırlıyorum – ki bu neredeyse aşırı derecede – ve ‘Tamam… ama bir reklam alabilir miyiz?’ beyzbol playoffları sırasında mı? “Sadece bu bir şey değil,” dedi Melek. “Endüstrinin kadınların başrolü oynadığı şeyleri nasıl gördüğünü görmek ilginçti. Bu benim için gerçek bir dersti.”

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir