Disney’in gelecek filmleri için çıkış tarihi değişiklikleri, yeni bir şey olmadığını doğruladı Yıldız Savaşları film 2025 yılına kadar vizyona girecek.

Aralık 2019’da Disney ve Lucasfilm, dizinin son bölümünü yayınladı. Yıldız Savaşları Devam Üçlemesi. Skywalker’ın Yükselişi sinemalarda gösterime girdi ve hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden çok karışık eleştiriler aldı, birçoğu devam filmi üçlemesinin tamamına son derece eleştirel gözlerle baktı ve serinin durumunu beyaz perdede istikrarsız bir yerde bıraktı. Bu arada, ilk orijinal Disney Plus serisi Mandaloryalıile aynı zamanda piyasaya sürülen Bölüm IX önemli ölçüde daha olumlu bir karşılama aldı ve birçoğu franchise’ın geleceğinin akışta uzun biçimli hikaye anlatımı yoluyla olacağı hissini dile getirdi.

2020’de Disney Yatırımcılar Günü sırasında, ilk Yıldız Savaşları ardından sinemalarda gösterime girecek film Skywalker’ın Yükselişi olarak haydut Filosu, hangi vardı Mucize kadın yönetmen Patty Jenkins yönetmenliğe bağlandı ve Aralık 2023’te vizyona gireceği söylendi. Ancak film sonunda “yaratıcı farklılıklar” nedeniyle süresiz olarak rafa kaldırıldı ve o zamandan beri Disney’in yaklaşan vizyon programından çekildi.

Şu an itibariyle, bir sonraki Yıldız Savaşları filmin 19 Aralık 2025’e kadar vizyona girmeyeceği söyleniyor. Bu bilinmeyen filmin Patty Jenkins’in olma ihtimalinin düşük olduğu düşünülürse haydut Filosu, bazıları bunun izleyicilerin beklemesi gereken zaman olacağını düşünüyor Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü yönetmen Taika Waititi’nin filmi vizyona girecek. Şu anda, bu filmin adı ve 17 Aralık 2027’de yapılması planlanan ikinci bir film, yeni hikayeler için tekrar büyük ekranda çok çok uzaklardaki galaksiye dönmeyi beklememiz gereken zamandır.

olduğu bir sır değil Yıldız Savaşları fandom son birkaç yılda önemli ölçüde kutuplaştı. her ikisi de iken Güç Uyanıyor ve haydut bir her ikisi de olumlu eleştiriler aldı (ikincisi genellikle Disney döneminin en iyisi olarak kabul edilir), Son Jedi o zamandan beri sadece serinin tarihindeki belki de en bölücü giriş değil, aynı zamanda son on yılın en kutuplaştırıcı filmlerinden biri haline geldi. Ve hayal kırıklığı yaratan performansını hesaba kattığınızda Solo aynı zamanda toplu omuz silkme Skywalker’ın Yükselişi eleştirmenler ve izleyiciler tarafından bakıldığında, Kathleen Kennedy ve Lucasfilm’deki ekibin bir sonraki büyük ekran gösteriminin ne olacağı konusunda biraz yorgun olması şaşırtıcı değil.

Bir sonraki zamana kadar Yıldız Savaşları film güya vizyona girecek, aradan altı yıl geçmiş olacak Skywalker’ın Yükselişi, ve belki daha da şaşırtıcı bir şekilde, tam bir on yıl olacak Güç Uyanıyor sinemalarda gösterime girdi ve sonunda ABD tarihinin en yüksek hasılat yapan filmi oldu (bu güne kadar hala en üst sırada yer alıyor). Yeni filmler söz konusu olduğunda, uygun planlama ve yeni yeni hikayeler ve karakterler muhtemelen gidilecek yol ve umarım seyircinin büyük ekranda çok çok uzaklardaki galaksiye dönüşü yine heyecan verici olacaktır.

Ne de olsa, eski Disney CEO’su Bob Iger, 2020’de piyasaya sürülmeyi yavaşlattığını ifade etti. Yıldız Savaşları Filmler, özellikle farklı türlerde yer alabilecek farklı çizgi roman karakterlerinin lüksüne sahip olan Marvel Sinematik Evreni’nin film çıktılarıyla karşılaştırıldığında, büyük ekranda bu franchise için “daha ​​azı daha çoktur” iddiasında bulunan Lucasfilm için bir öncelikti. hikayeler.

Yeni Yıldız Savaşları orijinal dizi, Andor Disney Plus, 21 Eylül 2022’de üç bölümle prömiyer yapacak. ile ilgili tüm son haberler için bizi takip etmeye devam edin franchise ve abone olmak Daha fazla harika video içeriği için Heroic Hollywood’un YouTube kanalına!

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.