1986’lar demir kartal genellikle bir olarak kabul edilir Süper silah klonladı, ama aslında Tom Cruise filminin bir pop kültürü fenomeni haline gelmesinden aylar önce sinemalarda çıktı. Genç bir savaş pilotu olmak isteyen Doug Masters’ın (Jason Gedrick) bir F-16’ya binip babasını (kült yıldız Tim Thomerson) kurtarmaya gitmesinin hikayesi, vurulmuş bir pilot olan Iron Eagle, sadece mütevazı bir başarıydı. . Gişede yaklaşık 24 milyon dolar hasılat elde etti, ancak ev videosu ve kabloda önemli bir hit oldu.

Aslında, görevi için Ustaları eğiten ve günü kurtarmaya yardımcı olan kıdemli bir pilot olan Louis Gossett Jr’ın Chappy Sinclair’i etrafında odaklanan düşük anahtarlı bir franchise ortaya çıkardı. Gossett ve yönetmen Sidney J. Furie’nin (tüm filmleri yönetecek olan) tüm çabalarına rağmen, devam filmlerinin hiçbiri özellikle iyi değildi. Netice, Demir Kartal IIKanada’da yapılan , ilk sahnede Doug Masters’ı öldürdü, sadece geri dönmesi için dördüncü film, ancak başka bir aktör tarafından oynandı. Franchise sona erdiğinde, pazarlık bodrumu, doğrudan video ücreti olarak kabul edildi. Yine de, orijinal film, oldukça büyük bütçeli bir stüdyo filmiydi ve iyi bir performans sergiliyor – ve harika bir film müziği var.

demir kartal Revisited, EJ Tangonan tarafından yazıldı, anlatıldı ve düzenlendi ve Adam Walton yapımcılığını üstlendi. Demir Kartal ile ilgili güzel anılarınız var mı? Yorumlarda bize bildirin!

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.