On yıldan fazla bir süre önce, kendime bir bölüm için saha yapımcısı buldum. Amerika’nın en çok arananı. Genç bir kız, sabıka kaydı olan bir adamla kaçmıştı. FBI, eyalet sınırlarını aştıklarını hissettiklerinden beri olaya dahil olmuştu. O gün için kendimi bir çocuk kaybolduğunda ve evde kalan ailenin mesajı iletmekle uğraşmak zorunda kaldığında neler olduğunu görmenin ortasında bulmam ilginçti. Gencin büyükannesi, sessiz kalıp endişelerinin artmasına izin vermektense bu konuda konuşmaktan daha rahat hissetti. Kendisini ve kendisini kaçıran kişinin kaderinin nereye gittiğine dair ipuçlarını bulmaya çalışırken görüntüleri çekerken kendimi kızın odasına bakarken buldum. Potansiyel yerler hakkında çok fazla konuşma yapıldı, ancak kimse uzaylılar tarafından kaçırılmayı önermedi. Kutsal Ruh.

Charo (Joanna Valverde), ikiz kızlarından birinin iz bırakmadan ortadan kaybolmasıyla korkunç bir kabus görür. Yirmi beş gün sonra bile medyanın dikkatini çocuğunun üzerinde tutmak için elinden geleni yapıyor. Haberlere çıktığı zaman, kalan kızı Verónica’yı (Llum Arqués) Vanessa’nın kaybolduğu zamanki gibi giydirerek insanlara ne göreceklerine dair bir ipucu verir. Sanki bu bir okula dönüş moda segmentiymiş gibi “Vanessa ayağa kalkıp bize bir burgu yapabilir mi?” Ve zaten çocukları nasıl değiştirdiğini. Charo’nun erkek kardeşi José (Nacho Fernández), yeğenine ne olduğuna dair kendi teorisine sahiptir. Piramit temalı bir restoranda çalışıyor ve kaçırılmış olabileceğine inanıyor. ET tarafından kaçırılmış olabilecek insanları takip eden bir UFO grubunun parçası. Kayıp ikizi bulmanın anahtarının yıldızlarda gizlendiğini düşünüyor.

Film, aşırı dramatik duygusal anlarla kendini abartmayan kasıtlı bir tempoya sahip. Ekranda, UFO takıntılı insanların kendilerini alınmaya çağırıyormuş gibi kendilerini çölde parlayan piramitlere kapattıkları bir çekim de dahil olmak üzere pek çok tuhaflık var. bu gibi Üçüncü Türden Yakınlaşmalar John Waters’ın yaptığı gibi. Filmin sonunda her şey aynı sürgü tonuyla ortaya çıkıyor. Bu, hepsinin rahatsız edici doğasını arttırır. Yazar-yönetmen Chema Garcia Ibarra, bitiş jeneriğinde sessizce oturan ve evin ışıkları yükselirken koridorda sessizce yürüyen sersemlemiş bir sanat evi izleyicisinin hayal edebileceğiniz şekilde inişi yapıştırıyor. Sadece neler olup bittiğini bulmak değil, aynı zamanda nasıl iletildiğidir. Kutsal Ruh sinematik bir başyapıt.

Segmentimin nasıl olduğu kadarıyla Amerika’nın en çok arananı Gittik, bir otoyol tabelasındaki Amber Alert’in görüntülerini almaya gittiğimizde mesaj yoktu. Yetkilileri aradık ve kendisini kaçıran kişi onu bırakırken bulunduğunu keşfettik. Video kasetleri FedEx’e bıraktım ve onlar post prodüksiyon stüdyolarına gitmeden önce, kaçıran tutuklandı. Benim segmentim asla yayına giremedi. İyi bir nedenden dolayı çarpıldığım için büyük bir rahatlama hissettim.

Video 1.66:1 anamorfiktir. Görüntü, Piramit temalı kafenin tuhaf unsurlarını ortaya çıkarıyor. Ses, İspanyol DTS-HD MA 5.1 surround sestir. İkinci bir LCPM 2.0 Mix, sesi öne çıkarır. İngilizce dublaj yok. Film İngilizce altyazılıdır.

kitapçık yazarı Shelagh Rowan-Legg’in bir makalesine sahiptir. İspanyol Fantastik: Korku, Fantezi ve Bilim Kurguda Çağdaş Film Yapımı.

Katlanabilir poster orijinal sanat eserlerine sahip.

Horus’un Gözünden Ötesi (16:53) Alexandra Heller-Nicholas’ın The Sacred Spirit adlı kitabında gözetim ve Mısırbilimi konu alıyor. Filmde nasıl çok fazla izlendiği konusuna giriyor. Gözler filmin her yerinde.

Piramit planı (20:59) John Nelson’ın komplo, sınıf ve kapitalizm unsurlarını incelemesine izin verin. Bunu bonus diskteki kısa filmlerden birine bağlıyor. Komplonun başkalarını manipüle etmek ve bir karakterin gerçek doğasını gizlemek için nasıl kullanıldığını anlıyor.

Yerli Bilim Kurgu (18:46) yazar-yönetmen Chema Garcia Ibarra ile oturup kariyerin bu ürkütücü çalışmaya nasıl izin verdiği hakkında konuşuyor. Altı kısa filmi film olarak kabul ediyor, bu yüzden bu onun ilk uzun metrajlı filmi değil, 7. filmi.

Kamera ARKASI sinematografi ve Yapım (2:28), Yönetmen (2:33), Yapım Tasarımı (2:16) ve Oyuncu Kadrosu (2:25) ile ilgili dört kısa tanıtım içerir. Dokuyu elde etmek için filmin bir kısmını 16 mm’de çektiler.

Elche Vizyonu The Sacred Spirit’in kurgusal yerel TV şovunun sunucusu Esther Armengol karakterini canlandıran aktris Lorena Iglesias tarafından sunulan filmin yapımıyla ilgili altı haber. PM Magazine bölümleri yapıyor gibi görünüyor. Her biri yaklaşık 3 dakika.

tanıtım videoları Kutsal Ruh’un dokuz karakterinin kendileri hakkında konuştuğu yer. Her biri yaklaşık 15 saniye uzunluğundadır.

Kesilmemiş TV Klipleri (7:25) arka planda TV’de yayınlanan Kutsal Ruh’un dört bölümünden.

Resim Galerisi üretimden beş çekim var.

tiyatro fragmanı (1:36), kaçırılan çocuğun unsurlarını ve UFO fanatiklerini bir araya getiriyor.

Disk 2 Yerli Bilim Kurgu: Chema Garcia Ibarra’nın Kısa Filmleri (Sınırlı Sayıda Özel)

Nebula-5’ten Robotların Saldırısı (2008 – 6:18), dünyaya gelen UFO’ları konu alıyor. Film, Sundance Film Festivali Ödülü Sahibi oldu

protopartiküller (2013 – 7:15) uzay giysisi içinde şehirde dolaşan ve Protomatter hakkında konuşan bir adama sahip. Bu aynı zamanda Sundance Film Festivali’nde de ödül aldı.

Gizem (2013 – 12:04), Meryem Ana ile bir ziyaretten söz eden bir kadın var. Bu tuhaf bir hikaye. Bu, Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ödül kazandı.

uranlar (2014 – 59:14), fotoğraflar ve bulunan video görüntüleri ile anlatılan tuhaf bir biyografidir. Bir anlatıcı, öğeleri birbirine bağlar.

Disko Parlıyor (2016 – 12:12) çöl kasabasındaki bir partiyi konu alıyor. Bu, Buenos Aires Uluslararası Bağımsız Sinema Festivali’nde ödül kazandı.

Altın Efsane (2019 – 11:07) çok sıra dışı bir plaj havlusu ile açılıyor. Bu havuzda yaklaşık bir gün. Ann Arbor Film Festivali Ödülü Sahibi’nde ödül kazandı.

Arrow Video Kutsal Ruh’u sunar. Chema Garcia Ibarra’nın yönettiği. Senaryo Chema Garcia Ibarra’ya ait. Oyuncular Nacho Fernández, Llum Arques, Joanna Valverde, Rocío Ibáñez. Çalışma Süresi: 97 dakika. Derecelendirilmiş: Derecelendirilmemiş. Çıkış Tarihi: 19 Temmuz 2022.

Etiketler: Eski Uzaylılar, Ok Videosu, Kutsal Ruh, UFO

Yazar hakkında

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.