Rogen ve uzun süredir yazarlık ve yapımcılık yaptığı ortağı Evan Goldberg, 2007’de Greg Mottola’nın yönettiği Superbad’den bu yana birlikte film çekiyorlar. Bir partnerle bu kadar uzun süre yakın çalışmak doğal olarak bir içgüdü ve ritim geliştirir. Buna karşılık, muazzam Marvel mekanizması, giren tüm yazarların dikte edilen “ev tarzına” ve herhangi bir sanatçının değil, stüdyo yöneticilerinin dikte ettiği daha geniş bir süreklilik duygusuna bağlı kalmasını talep ediyor. Rogen, Marvel ile dalga geçmiyor. Aslında Marvel Sinematik Evrenindeki birçok filmi seviyor. Makineye girme düşüncesi onu sadece bunaltıyor. Neden Marvel ile ortak olmuyorsun? dedi ki:

“Dürüst olmak gerekirse, muhtemelen korkmuştur. Gerçekten oldukça spesifik bir çalışma şeklimiz var; Ben ve Evan bu noktada 20 yıldır yazıyoruz. Açıkçası, bu süreçten bir korku. Ve süreç hakkında hiçbir şey bilmediğimizi söylüyorum. Var.” Sevdiğim birçok Marvel şeyi. Her şey sahip oldukları sisteme nasıl sığacağımız korkusuyla ilgili. Bu çok iyi bir sistem ve onlara çok iyi hizmet eden bir sistem gibi görünüyor. Ama bu bizim yapacağımız bir sistem mi? sonunda gerçekten hüsrana mı uğradın? Ve bunun nesi güzel (‘“Mutant Kaos”) biz onun üreticileriyiz.

Görünüşe göre Rogen ve Goldberg’in kendi estetiğini bularak (animasyon filmi ressam ve kübist hissettiriyor) ve karakterlerin kendi versiyonlarını icat ederek sıfırdan bir pop mitolojisi başlatmalarına izin verildi. Halihazırda yaklaşık 30 filmlik bir kanona sahip olduğu için Marvel makinesi muhtemelen buna izin vermezdi. Bu ortama giren her film yapımcısının buna katılması gerekir. Görünüşe göre Rogen bu alana giremeyecek kadar gergin.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir