Lucasfilm’in televizyon dönemi Yıldız Savaşları franchise ile devam ediyor Andorbu yılki üçüncü seri çok çok uzak bir galakside geçiyor. Andor kendisini gibi şovlardan ayırmak için hızlıdır Boba Fett’in Kitabı ve Obi-Wan Kenobiiçin gerekli bir hareket Yıldız Savaşları Lucasfilm, George Lucas’ın sevgili evreninden her zamankinden daha fazla hikaye üretmeye devam ederken.

Önce Mandaloryalıcanlı aksiyon Yıldız Savaşları televizyon dizileri her zaman heyecan verici bir olasılıktı ve George Lucas’ın şirketi Disney’e satmadan önce kendi kendine denediği bir şeydi. Mandaloryalı yeni medyaya başlayan ilk hikayeydi, ancak epizodik formatı televizyonun altın çağında bazı hayranların umduğu gibi olmayabilirdi. Lucasfilm hala altın vurdu Mandaloryalıancak franchise’ın hayatta kalabilmesi için hala çeşitli hikayelere ihtiyacı var.

Boba Fett’in Kitabı çoğunlukla doğrusal olmayan bir hikaye yapısını takip ederken, Obi-Wan Kenobi aslında altı parçaya bölünmüş bir özellikti. Andor tamamen başka bir şeydir ve prestijli televizyon şovlarında görülebileceklerden daha fazlasını çağrıştırır. Game of Thrones hariç Flaş Gordon.

En son Yıldız Savaşları seri, Diego Luna’nın Cassian Andor’u, Asi İttifakı için fedakarlığından beş yıl önce takip ediyor. Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi. Luna, çoğu kahramanın olduğu gibi hala yolunu buluyor. Yıldız Savaşları hikaye bu noktada hikaye, ama onun içinde bulunduğu dünya da daha önce gördüklerimizden çok farklı.

Andor açık ara en olgunu Yıldız Savaşları Lucasfilm’in şimdiye kadar sunduğu bir hikaye, o kadar ki, bazı noktalarda bir tanesini izlediğinizi bile unutabilirsiniz. İlk dört bölüm karanlık, topraklanmış ve ahlaki karmaşıklıkla katmanlı.

Andor Yıldız Savaşları

Tony Gilroy Jason Bourne dizi getiriyor Yıldız Savaşları diğer dramatik televizyon dizilerinin seviyesine çıkar ve bunu büyük bir etki yapar. Süre Andor sağlam bir şekilde gerçekleşir Yıldız Savaşları evren, dizi, aksiyon ve macera yeteneğinden daha çok İmparatorluğun yönetimi altındaki insanlarla ve onu sahne arkasında yönetenlerle ilgileniyor. Siyasal entrikalar iş başında, ilginç bir hikaye yaratıyor. Ejderha Evi. George Lucas’ın Yıldız Savaşları prequeller özellikle politik unsurları nedeniyle eleştirilere maruz kaldılar, Andor bir savaşın farklı yönlerini araştıran bir hikayede bu gerekliliği haklı çıkarır.

Andor mistik bir evrende geçiyor olabilir ama dizinin tonu ciddi ve çok uyumlu haydut birarasında hayranların favorisi haline gelen Yıldız Savaşları Son yıllarda topluluk. Andor bu tonu bir adım öteye taşıyor ve dizi tanıdık bir karakteri takip ederken, dizinin araştırdığı galaksinin birçok yeni parçası var.

Zaman aralığına rağmen, dizinin ilk bölümlerinde herhangi bir Stormtrooper yok. Bunun yerine dizi, anlatıya memnuniyetle karşılanan bir gerçeklik duygusu getiren yerel kolluk kuvvetlerine odaklanıyor.

Diego Luna Cassian Andor Yıldız Savaşları

Çığır açan StageCraft teknolojisi, canlı aksiyonda araçsal bir rol oynamıştır. Yıldız Savaşları şimdiye kadar yayınlanan şovlar, ancak canlandırıcı anlatı tarzına ek olarak, Andor görsel olarak da farklı bir hava katıyor. Seri, The Volume’u kullanmak yerine yurtdışında ve yerde çekildi ve bunu anlayabilirsiniz. Ayrıntılı setler ve çarpıcı mekanlar diziye bolca atmosfer katıyor.

Bu karar, özellik tarafında gördüklerimizle uyumlu olarak ekstra bir temellik seviyesi ekler. Süre Andor‘nin CGI’sı mükemmel değil ve size bunun bir film değil bir TV dizisi olduğunu hatırlatıyor, yine de ondan en iyi şekilde yararlanıyor ve CGI ile pratik efektler arasındaki karışım genellikle kusursuz.

herhangi bir iyi Yıldız Savaşları hikayenin de arkasında mükemmel bir puan olması gerekiyor. Kafa karıştırıcı ve cansız bir sürecin ardından Obi-Wan Kenobi Puan, HalefiyetNicholas Britell veriyor Andor şovun bestecisi olarak ihtiyaç duyduğu oksijen. Britell tanıdık bir şey kullanmazken Yıldız Savaşları temaları, klasik sesi, Ludwig Göransson’ın yaptığı gibi dizinin müzik paletini genişletiyor. Mandaloryalı.

Cassian Andor hikayenin odak noktası olsa da, o yapbozun bir parçası. ufak tefek görünüşlerden sonra haydut bir ve Yıldız Savaşları Asiler, Genevieve O’Reilly sonunda Mon Mothma’yı daha fazla keşfetme şansı buluyor. İmparatorluk Senatosu’nun bir üyesi olarak düşmanın burnunun dibinde bir isyan oluştururken karşılaşılması gereken tehlikeli engeller hakkında fikir veriyor. Mothma’nın hikayesi, hikaye ilerledikçe izleyiciler için en ilginç olanı olabilir.

Mon Mothma Andor Yıldız Savaşları

Andor ayrıca tanımak ve kendi hayatlarını keşfetmek için zaman harcadığımız birçok yeni yüzü de tanıtıyor, ancak Stellan Skarsgård’ın Luthen Rael’i diğerlerinin üzerinde duruyor. Luthen, Andor ve Mothma’nın hikayedeki dünyaları arasında köprü görevi görüyor ve onu şovun en karmaşık karakterlerinden biri yapan ilgi çekici bir katmana sahip. Skarsgård, Luthen rolüne gravitas getiriyor ve kesinlikle sevilen bir karakter olacak. Yıldız Savaşları kanon.

Kyler Soller’ın Syril’i, seride ilk kez sahneye çıkan bir başka göze çarpan karakterdir, ancak beklediğiniz nedenlerden dolayı değil, Adam Driver’ın ilk olmayan Kylo Ren’ine benzer. Güç Uyanıyor. Syril’in yolculuğu Andor’unkini yansıtmak içindir, ancak şeylerin İmparatorluk tarafındadır. Hikayesi inanılmaz derecede ilişkilendirilebilir ve nedenleri kolayca haklı çıkarılabilir. Syril’in hikayesi, gelecek bölümlerde takip etmek için büyüleyici olacak bir başka hikaye.

Olarak Yıldız Savaşları B2EMO ile birlikte yeni bir droid de devreye giriyor. K-2SO ilk sezonda görünmeyecek olsa da, B2EMO değerli bir yedek ve franchise’daki geçmiş droidlerden ayrı duruyor. B2EMO’nun tasviri de beklenmedik ve TARS’a benziyor. yıldızlararasıbu da bir başka ferahlatıcı ektir.

Bazen, Andor aynı zamanda oldukça tahmin edilebilir ama aynı zamanda bir şekilde aşırı karmaşık olabilir. Andor ayrıca sabrınızı da gerektiriyor, çünkü hikayesi biraz yavaş başlıyor, ancak Lucasfilm ilk üç bölümü aynı anda yayınlamakta akıllıca davrandı çünkü dizide göreceğiniz bir yay gibi oynuyor. Klon Savaşları üçüncü bölümün patlayıcı sonuna ulaştığınızda.

Yıldız Savaşları her zaman çocuklara yönelik olmuştur, ancak bu Lucasfilm’in böyle olmayan ilk canlı aksiyon projesi gibi geliyor. Lucasfilm’in bu kadar çok kişiyle yapması gerekli bir yönlendirme olsa da Yıldız Savaşları ufuktaki projeler, bazıları bunun George Lucas’ın franchise için orijinal amacına aykırı olduğunu iddia edebilir. inanıyorum Andor Lucas için hala doğrudur, ancak ortalama 12 yaşındaki bir çocuk olay örgüsünü ve diyaloğu bu kadar yakından kavrayamayabilir, ancak aynısını ön filmler için de söyleyebilirsiniz.

Andor ikinci canlı aksiyon oldu Yıldız Savaşları Disney’in eski CEO’su Bob Iger şimdiye kadar duyurdu. Kuşkusuz, galaksinin bize sunabileceği sonsuz olasılıklar göz önüne alındığında, duyuru beni hayal kırıklığına uğrattı. Dizi, Disney altında sayısız hikayede keşfedilen bir çağda zaten tanıdığımız bir karakter etrafında dönecekti. olarak yeni bir şeye hazırdım. Yıldız Savaşları fan.

Beklenmedik bir şekilde ve benim zevkime göre, Andor tamamen benzersiz bir şey sunar ve kendisini canlı aksiyondan uzaklaştırır Yıldız Savaşları Şimdiye kadar aldığımız hikayeler. Hikaye, Marvel Studios’un Disney Plus için ürettiği patlamış mısır yeteneğinden daha çekici, cesur ve bir HBO dizisinin damarında. Andor için önemli bir adımdır. Yıldız Savaşları almak ve bence franchise’ın uzun ömürlülüğü için çok iyi para ödeyecek.

Değerlendirme: 8.5/10

Andor 21 Eylül’de Disney Plus’ta üç bölümle prömiyer yapıyor. Seriyle ilgili tüm son haberler için bizi takip etmeye devam edin, ve abone olmak Daha fazla harika video içeriği için Heroic Hollywood’un YouTube kanalına!

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.