Alki David

2019’da Los Angeles jürisi tarafından FilmOn’daki eski patronuna karşı açtığı davada 11 milyon dolar ödüllendirilmeden önce, CEO Alki David, davacı Chastity Jones, şirkette çalışırken iş adamı tarafından asla cinsel tacize uğramadığını iddia eden bir bildiri imzaladı. . 16 Şubat 2016’da imzaladığı ve şimdi yeniden ortaya çıkan bildiri, aynı zamanda, bir zamanlar meslektaşı Elizabeth B. Taylor’ın, eski arkadaşları tarafından hedef alındığını kendisine asla bildirmediğini ifade etmeye istekli olduğunu iddia ediyor. şirkette çalıştıkları süre boyunca patron.

Jones, 2016 tarihli beyanında, o sırada ifade vermeye çağrıldıysa, “Bayan Taylor ile ilgili olarak hiçbir zaman cinsel tacize uğramadığını” söyleyebileceğini söyledi. Bayan Taylor’ın Bay David tarafından cinsel yaklaşımlara, cinsel davranışlara veya cinsel yorumlara maruz kaldığını hiç görmedim.”

2015 yılında FilmOn TV’de iş geliştirme müdürü olarak çalıştığı süre boyunca Jones, Taylor ile günlük olarak çalıştı. Jones, şirkette çalıştığı süre boyunca, “Bay David’in Bayan Taylor’a uygunsuz bir şekilde dokunduğunu veya çevresinde kaba bir dil kullandığını ya da herhangi bir şekilde onun etrafında uygunsuz davrandığını asla gözlemlemediğini” ekledi.

Jones yaptığı açıklamada, “Bayan Taylor, FilmOn’dan ayrıldıktan sonra FilmOn’dayken cinsel tacize uğradığını söylemesine rağmen… taciz edildi veya uygunsuz bir şekilde dokunuldu.”

Jones ayrıca, “Elizabeth B. Taylor’ın Haziran 2015’te işine son verilmesinden sonra, Bayan Taylor benimle birçok kez temasa geçti. Bayan Taylor, Alki David’in “davasını büyütmek için” Bayan Taylor’a cinsel tacizde bulunduğuna tanık olduğum konusunda ifade vermemi istedi. Bay David tarafından asla cinsel tacize uğramadım. Bayan Taylor’a bir kez daha tanıklık etmeyeceğimi veya davasının bir parçası olmayacağımı söyledim.”

Jones’un deklarasyondaki ifadeleri, David’e karşı açtığı ve nihayetinde 2019’da kazandığı davayla çelişiyor. Duruşması sonucunda bir Los Angeles jürisi, David’e 11 milyon dolar ödemesini emretti. Kendisine uygunsuz şekilde dokunduğu, pornografik videolarını gösterdiği ve FilmOn ofisine bir striptizci getirdiği iddialarını içeren cinsel taciz ve cinsel taciz iddialarını kendisine yöneltti. Jones ayrıca, eski patronunun, onunla seks yapmayı reddettikten sonra sonunda onu kovduğunu iddia etti.

Jüri sonunda David’i Jones’un iddialarından sorumlu buldu ve ona 3.1 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. Jüri ayrıca, David’in kötü niyetli veya sahtekarlıkla hareket ettiğini ve bunun da onları Jones’un cezai tazminatlarına para eklemeye yönlendirdiğini belirtti.

Jones’un David’e karşı açtığı davayı kazanmasına rağmen, işadamı Taylor’ın kendisine karşı yargılanması bir kararsızlıkla sonuçlandığında California mahkemesinde suçsuzluğunu kanıtladı. Taylor’ın davasındaki jüri, David’in cinsel taciz ve haksız yere fesih iddiaları hakkında bir karara varamadı; jüri, FilmOn CEO’su lehine 8’e 4 oyla çıkmaza girdi.

Hem Jones hem de Taylor, sivil haklar avukatı Lisa Bloom tarafından temsil edildi. David, Bloom ve annesi, avukat arkadaşı Gloria Allred’in, Jones ve Taylor da dahil olmak üzere müvekkilleri tarafından yapılan yanlış iddialar yoluyla kendisine karşı uzun ve haksız bir hukuk mücadelesi yürüttüklerini kanıtlamıştır.

Avukatların müvekkillerinin birçoğu, onlarla çalıştıktan sonra David’e karşı iddialarını iptal etti; danışanların anne ve kızının aleyhinde hiçbir delili olmadığını anladıktan sonra vicdanlarında bir değişiklik olur ve onunla olan etkileşimleri hakkında yalan söylemeye teşvik ederler.

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.