1990’larda çok sayıda aksiyon filmi vardı ve genel olarak filmler doğrudan videoya çekildi. Film kiralama işi patlıyordu,…

1990’larda çok sayıda aksiyon filmi vardı ve genel olarak filmler doğrudan videoya çekildi. Film kiralama işi patlıyordu ve bazı video mağazaları, filmleri ve işlerini tanıtmak için yıldızlarla imza etkinlikleri bile düzenledi. Doğrudan video aksiyon filmleri en popüler DTV türüydü (yumuşak çekirdekli erotik filmlerin yanında) ve tonlarca üretildiler. Her hafta, yerel Blockbuster veya Mom & Pop mağazanıza bir dizi yeni seçenek getirdi. Bu listenin amacı için, seçilen başlıklar, nüfusun çoğunluğu için doğrudan videoya yayınlanan şu anda bile eğlenceli saatler (bu, 1 milyon doları burada hak ediyorlar) ve video mağazası raflarında oldukça popülerdiler. Lafı fazla uzatmadan, işte favorilerimizden 5 tanesi!

Leydi Ejderha (1992)

90'ların En İyi Doğrudan Video Aksiyon Filmleri: Lady Dragon

ABD’deki 90’ların KRALİÇE eylemiyle başlayalım, tek, tek, tekme Cynthia Rothrock. Bu kadın, kemerinin altındaki birçok dövüş sanatları şampiyonası ve pek çok siyah kuşak ile gerçek bir anlaşma, bu noktada sadece Büyük Usta Rothrock olarak anılabilir. 90’larda (ve son zamanlarda forma dönüşün tadını çıkarıyor), video mağazalarındaki tüm raflardaki tek kadındı. Bu, Leydi Ejderha, ABD aksiyon filmi arenasındaki en eğlenceli girişlerinden biri ve Lady Dragon takma adını taşıyor. Film, kocasını öldüren silah tüccarının peşine düşen eski bir CIA ajanıyla ilgili. Kulağa tipik intikam eylemi gibi gelebilir ve bir bakıma öyle olsa da, bundan daha fazlasıdır ve Rothrock’un yetenekli olduğunu ve burada kalacağını gerçekten kanıtlıyor.

Küçük Tokyo’da Hesaplaşma (1991)

90'ların En İyi Doğrudan Video Aksiyon Filmleri: Little Tokyo'da Showdown

Brandon Lee, Dolph Lundgren, Tia Carrere, Cary-Hiroyuki Tagawa ve Komando (1985) yönetmen Mark L. Lester? peki, alırsın bu delilik. Vahşi aksiyon sahneleri arasında bir yerde (evet, Lee ve Lundgren arasındaki kavga erken başlar ve muhteşemdir) müzik sahneleri, ortam, tesadüfi (?) 90’ların aksiyon hayranları için klasik. Evet, bu küçük (gerçekten küçük) bir sözleşmeye bağlı sinema gösterimi aldı, ancak çoğu insan bunu video kiralama olarak gördü ve 500.000 dolardan az kazandı. Bu, mümkün olan en iyi şekilde her yerde. Bakmadıysan, sonra bize teşekkür et.

Sessiz Tetik (1996)

sessiz tetik

Başka bir Dolph Lundgren girişi çünkü adam 1990’larda pek çok filmde yer aldı ve çoğu doğrudan videoya gitti, bu yüzden ikinci bir yeri hak ediyor. Bu, bir bakıma bundan daha alçakgönüllü Küçük Tokyo’da Hesaplaşma çünkü çoğunlukla yapım aşamasında olan bir binada gerçekleşir. Bu Montreal’de çekilmiş aksiyon, Russell Mulcahy tarafından yönetildi (yaylalı) ve gerektiğinde iyi bir gerilim, gerekli aksiyon filmi seks sahnesi ve bazı abartılı rastgele karakterler sunar. O zamanlar favoriydi ve şimdi oldukça iyi durumda.

Ateş Gücü (1993)

Biraz aksiyon, biraz bilimkurgu, tam bir eğlence. Bu tamamen kavgalarla ilgili ve Gary Daniels, kickboks geçmişi olan ve en iyi yaptığı şeyi yapmasına, dövüşmesine izin veriyor. Hikaye özellikle orijinal değil, ancak onu eğlenceli kılan ekrana nasıl getirildiği. Bu açıkça daha düşük bir bütçedir ve Thunderdome’dan ilham almıştır. Deli Max aynı adı taşıyan film, ancak işe yararsa. Burada, bir polis ikilisinin bir suçu çözmek için şehrin kanunsuz bir bölgesine sızması gerekiyor, bu yüzden bir araya gelip kavgaların ölümüne olduğu bir yeraltı dövüş ligine katılıyorlar. Chad McQueen (Steve’in oğlu) burada başrolde ve Daniels onunla gönderilen ikinci polisi oynuyor. Kötü adamlardan biri güreşçi Warrior, namı diğer Jim Hellwig, WWF günlerinden çok da farklı olmayan bir görünümde ve burada olabileceği kadar kaba. Dövüşler, bahsedildiği gibi, ana ilgi noktasıdır ve bazı çılgın silahlar içerir. Bu, aynı zamanda, filmin yasal savaşçı itibarına ek olarak, küçük bir savaşçı bölümünde Sanat “The Latin Dragon” Camacho’yu da içeriyor.

Bloodfist serisi (1989-1996)

Burada biraz hile yapıyoruz, biliyoruz. Bu, tam olarak beklediğiniz gibi eğlenceli bir dövüş filmi dizisidir, sadece liderin bir savaşçı olarak yeteneklerini ve onun etrafında dönen diğerlerinin kapasitelerini sergilemek için kurulumlar. Buradaki lider, insanları midesine, yüzüne, sırtına, kafasına, dizlerine, yani her yere tekme atan Don “Ejderha” Wilson. Bu filmlerin kötü olmayan hikayeleri var, ancak asıl ilgi noktası (bu makaledeki birçok girişte olduğu gibi, dürüst olalım) dövüş. Bu dizi ilginçtir, çünkü tüm filmlerde Wilson başroldedir, ancak aynı karakter olarak değil. İlk iki girişte Jake Raye, üçüncüsü Jimmy Boland, dördüncüsü Danny Holt, beşincisi Jim Stanton, altıncısı Nick Corrigan, yedincisi Jim Trudell ve sekizincisi Rick Cowan. Bunların hemen hemen hepsi bağımsız başlıklardır, ancak hepsi aynı seridedir. Bunları izlemek, onlarla ne yapılacağı konusunda biraz gizemli, ancak hepsi eğlenceli ve Wilson’a başka ne yapacaklarını ve başka hangi karakteri alacağını görmek eğlenceli, bu tamamen aynı değil. daha önce, ama çoğunlukla aynı. Bunlar arka arkaya izlendiğinde garip gelebilir, ancak aynı zamanda ilginç bir meydan okumadır. Ayrıca, Wilson’ın sinema kariyerine başlamak için mükemmel bir yer.

90’lı yıllarda doğrudan video dünyası tuhaf bir canavardı ama eğlenceliydi. Favorileriniz hangi filmlerdi?

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.