60. New York Film Festivali’nin Kapanış Gecesi seçkisi olarak görev yapacak olan yazar-yönetmen Elegance Bratton’ın draması ‘The Inspection’dan bir sahne.

Lincoln Center’daki Film, yaklaşan drama ‘The Inspection’ın 60. New York Film Festivali’nin Kapanış Gecesi seçkisi olarak hizmet edeceğini duyurdu. Elegance Bratton’ın yazıp yönettiği ve A24 tarafından vizyona girecek olan film, ABD prömiyerini 14 Ekim Cuma günü Manhattan’daki Alice Tully Hall’da yapacak.

New York’taki evsiz queer ve transgender gençlerin hayatlarını anlatan 2019 belgeseli ‘Pier Kids’ ve yer altı rekabetçi balo salonu dansını belgeleyen Viceland dizisi ‘My House’un yazımı, yönetmenliği ve yapımcılığıyla tanınan Bratton, ‘The Inspection’ ile ilk uzun metrajlı anlatı filmi. Drama, on yıl sokaklarda yaşadıktan sonra Deniz Piyadeleri temel eğitiminde eşcinsel bir adam olarak kendi deneyimlerine dayanmaktadır.

Tony ve Emmy adayı aktör Jeremy Pope, sinemadaki ilk başrolünde, sadist çavuşu Leland Laws’ın (Bokeem Woodbine) sindirilmesiyle uğraşan genç bir adam olan Ellis French’i oynuyor; sempatik amiri Laurence Harvey’e (Raúl Castillo) olan arzusu; ve onu reddeden annesi Inez’e (Gabrielle Union) karşı karmaşık duyguları.

Bratton, “İlk uzun metrajlı filmimin bu yıl New York Film Festivali’ni kapatacağı için inanılmaz derecede mütevaziyim” dedi. “En sevdiğim film yapımcılarının çoğu bu şanlı programın bir parçası olarak bir etki yarattı. Bunun bir parçası olmaktan bunaldım. Ve bir New Yorklu olarak bu bir rüyanın gerçekleşmesidir.”

Sanat yönetmeni Dennis Lim, “Festival galaları genellikle tanıdığımız ve sevdiğimiz film yapımcılarını kutlamak için vesile oluyor, ancak bu yılın kapanış gecesi için izleyicileri sanat formunu gelecek yıllarda şekillendireceğini düşündüğümüz biriyle tanıştırmak istedik” dedi. New York Film Festivali. “The Inspection ile Elegance Bratton, nadir görülen bir güç ve özgüvene sahip otobiyografik bir film, çağlar için bir ilk film yaptı.”

Lim başkanlığındaki New York Film Festivali Ana Slate seçim komitesinde ayrıca Eugene Hernandez, Florence Almozini, K. Austin Collins ve Rachel Rosen yer alıyor.

60. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak New York Film Festivali, Alamo Drafthouse Cinema (Staten Island), BAM (Brooklyn Müzik Akademisi) (Brooklyn), Bronx Museum ile ortaklaşa New York şehrinin beş ilçesinde festival gösterimleri sunacak. Sanat (Bronx), Maysles Belgesel Merkezi (Harlem) ve Hareketli Görüntü Müzesi (Kraliçeler). Festival boyunca her mekan bir film seçkisi sunacak.

Filmlerin ve gösterim saatlerinin tam listesi bu ay içinde açıklanacak. Biletlerortak mekan gösterimleri de dahil olmak üzere, 19 Eylül öğlen saatlerinde halka satışa sunulacak.

Film tarafından Lincoln Center’da gerçekleştirilen New York Film Festivali, dünya sinemasının en iyilerini öne çıkarıyor ve 30 Eylül-16 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. 1963’ten bu yana film kültürünü şekillendiren sinemanın durumunu her yıl kutlayan festival; izleyicilere ünlü film yapımcılarının cesur ve dikkat çekici eserlerinin yanı sıra taze yeni yetenekleri tanıtma geleneği.

By sinema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.